O mnie

Aleksandra Kałamarska, pełnoetatowa mama wspaniałej dziewczynki, Lilianki oraz synów Kornelka i Jeremiaszka.

Wspólne zabawy, to przede wszystkim radość z bycia razem, spełnienie.

Zabawa w życiu dziecka odgrywa ogromną rolę. Nie tylko uczy i rozwija wyobraźnie, ale też jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju małego człowieka. Warto dołożyć wszelkich starań, aby każdego dnia znaleźć czas na wspólne i radosne figle!

Dlaczego powstał ten blog? Z pasji, miłości oraz dlatego, że ja kocham zabawę z moimi dziećmi. Ponieważ przebywam na urlopie wychowawczym i chcę ten czas, nasz wspólny czas spędzić jak najlepiej. Do pisania zainspirowały mnie również wszelkie pozytywne komentarze ze strony osób postronnych, które nasze poczynania uważają za ciekawe Zapewniam Was drogie mamy, że wystarczy trochę szczerych chęci aby naprawdę świetnie się bawić. Postaram się obrazowo opisywać poszczególne zabawy, na tyle proste, że mam nadzieję, iż każda Mama lub każdy Tata z pewnością znajdzie choćby kilka chwil każdego dnia. Czas spędzony razem uważam bowiem za bezcenny. Od razu zaznaczam, że zdjęcia nie będą idealne, często wręcz robione telefonem w trakcie zabawy. Nie znam się na fotografii, więc próżno tu szukać pięknych ujęć,

Zabawy dla lepszego zobrazowania podzieliłam dodatkowo na kategorie: Zabawa intelektualna, Sprawność manualna, Zabawa ruchowa, Zmysł obserwacji, Ćwiczenia językowe, Inwencja plastyczna, Majsterkowanie, Zabawa grupowa, Zabawa na powietrzu, Zabawa budująca więź emocjonalną.

Ja mam na imię Ola. Z wykształcenia Informatyk z kilkuletnim doświadczeniem w branży SEO oraz marketingu internetowego. Od wielu lat zajmuję się dziećmi w domu. Jestem czynnym zwolennikiem edukacji domowej. Czuję się spełniona jako mama. Swoim dzieciom chcę dać całą siebie. Bliska jest mi idea Rodzicielstwa Bliskości i w tym duchu staramy się wspólnie z mężem chować nasze dzieci, które są przede wszystkim szanowane ale także noszone, chustonoszone, przytulane, długo karmione piersią, zabawiane. Nie uznajemy stosowania kar, przemocy wobec dziecka, krzyków a także dawania nagród. Staramy się żyć w zgodzie z naturą, ekologicznie i zdrowo. Do kręgów moich zainteresowań  należy także naturoterapia, ziołolecznictwo i homeopatia.

Prowadzę również swój drugi portal poradypanidomu.pl oraz domowenauczanie.pl doyczący edukacji domowej. Wieczorami pracuję zawodowo, zajmując się pozycjonowaniem i optymalizacją stron oraz marketingiem internetowym. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki, choć ostatnio ciężko mi znaleźć na cokolwiek czas.

Należę również do kubu morsów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *