Masa solna

Zabawa z masą solną jest niesamowita. Aż dziw, że nie wpadłam na to wcześniej. Z masy solnej można wyczarować naprawdę prześliczne dekoracji na różne okazje. Na pewno będziemy do niej wracać niejednokrotnie, bo to świetna zabawa z dzieckiem. Tymczasem przedstawiamy efekty naszych starań.

Do wykonania masy solnej potrzebne będą:

  • szklanka mąki,
  • szklanka soli,
  • 125 ml wody (my dałyśmy trochę więcej). Ważne jest, aby osiągnąć odpowiednią konsystencję – nie kruszącą się, ale też nie lejącą.

Wsypujemy składniki na stół i dokładnie wszystkie  mieszamy. Powoli dolewamy zimnej wody i wyrabiamy ciasto, aż masa uzyska odpowiednią konsystencję. Przy tworzeniu krokodyla użyłyśmy łupinek po pistacjach, co dało bardzo ciekawy efekt końcowy. Jeśli robimy większe, bardziej złożone figurki, można skorzystać z wykałaczek, aby elementy były stabilniejsze.

Dla maluszków można uatrakcyjnić zabawę dodając do masy naturalne barwniki takie jak:  kakao, cynamon, kurkuma, papryka. My nie dodałyśmy, ponieważ Lila uwielbia malować farbkami.

Po wykonaniu ozdób z masy solnej należy poddać je suszeniu w piekarniku w temperaturze 70-80°C. Pamiętać przy tym należy, że im niższa temperatura suszenia, tym mniejsze prawdopodobieństwo popękania masy solnej.

Po osuszeniu czas na wielkie malowanie. Lila samodzielnie pomalowała bałwanka oraz serduszko.

One thought on “Masa solna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *